Як отримати візу до Польщі

Дотримуючись наших рекомендацій і порад, ви легко освоїте процес оформлення шенгенської візи в Польщу. Польща межує з Україною і є найпопулярнішою країною серед українських туристів. Нагадаємо також, що національна віза дає право відвідування лише Польщі, а якщо ви оформите шенгенську візу, то приїхавши до Польщі, зможете подорожувати і в інші країни Європи. Головне правило — в'їхати саме через Польщу і повернутися в Україну також через неї.КРОК 1 — виберіть дату подачі документів

Спочатку треба вибирати дату подачі, а потім вже збирати самі документи. Чому? Якщо зробити навпаки, то потрібні дати можуть бути вже зайняті і тоді, щоб виїхати у запланований день, вам доведеться просити про терміновий розгляд ваших документів і доплачувати за це гроші (сума в межах 30-40 євро). Але в терміновому розгляді вам можуть відмовити.

Отримання візи в Польщу здійснюється через сайт консульства: secure.e-konsulat.gov.pl. На головній сторінці сайту ви побачите віконця, в яких спочатку необхідно вибрати країну і місто, а вже потім необхідно в меню зліва вибрати «Шенгенська віза — зареєструйте бланк».

Після цього завантажується сторінка з інструкцією, в якій зазначено, що анкету необхідно заповнити протягом години, інакше вона буде анульована. Внизу ви побачите віконце «Термін» в якому можна вибрати відповідну дату і потім натиснути кнопку «Зареєструватися». У спадному віконці ви побачите тільки вільні дати. Після цього ви потрапляєте на сторінку «Заява на отримання шенгенської візи».

Будьте уважні! Розгляд документів займає 4 дні. Від вашого від'їзду до дати подання заяви повинно бути більше, ніж 4-5 днів.

КРОК 2 — заповніть анкету, зареєструйте її та роздрукуйте

Анкета довга, але досить проста. Заповнюйте її латинськими буквами. Намагайтеся робити все швидко, тому що час на заповнення обмежено 1 годиною. Перед відправкою перевірте уважно всі свої дані. Туди необхідно ввести свої персональні дані: ПІБ, дата народження, місце роботи, мета поїздки, строки та інші дані. Для отримання шенгенської візи це стандартна анкета. Для отримання шенгенської візи в Польщу подати заяву можна тільки через сайт консульства, на відміну від інших консульств інших країн, де це можна зробити і по телефону.

В п. 21 необхідно вказати мету поїздки і вже залежно від цього заповнюється п.31-32. Якщо ви їдете в гості, то в п. 31-32 вкажіть персональні дані приймаючої сторони. Якщо ви їдете з туристичними цілями, то в п. 31-32 «Дані приймаючого особи» вкажіть назву готелю, в який їдете і його контактні дані.

Після заповнення всіх полів і проставлених внизу галочок, натисніть кнопку «Далі». Ви зареєстрували анкету. Тепер роздрукуйте її разом з останньою сторінкою, на якій знаходиться штрих-код.

КРОК 3 зберіть документи

До збору пакета документів краще приступити відразу після того, як ви зареєстрували анкету і вибрали дату подачі документів на отримання візи.

Виписка з банку,
Копія кредитної картки,
Довідка з роботи із зазначенням зарплати,
Тревел-чеки (не обов'язково)

Все це потрібно для того, щоб підтвердити вашу платоспроможність, а також мотивацію до повернення назад в Україну. Бажано, щоб у вас не було боргів, на картках були позитивні баланси і сума не менше 5-6 тис. Грн.

Копії квитків (авіаквитків, залізничних або квитків на автобус), 4
Підтвердження про броні на проживання в готелі.

Касаемо броні на готель, то кращим варіантом є факс від самого готелю з мокрою печаткою.

Копії попередніх шенгенських віз,
Копії всіх сторінок внутрішнього паспорта і оригінал, а також кілька фотографій 3,5 × 4,5 см.
Медична страховка, яка має покриття не менше 30 000 євро.

Весь список необхідних документів подивіться на сайті консульства Польщі. По телефону, вказаним на сайті 284-00-40 (він з'являється після вибору країни та міста), ви можете уточнити будь-яку інформацію, дзвінки приймають з 10 до 12 кожен день (крім вихідних).

Чого робити не варто? Подавати підроблені документи. Це з'ясується після перевірки і тоді в паспорт поставлять «Відмова». Це негативно позначиться і на майбутні поїздки. Користуватися послугами посередників теж не варто. Найчастіше, коли посередники беруться за справу, то в більшості випадків все закінчується відмовою. Є навіть цілі фірми, які займаються подібними справами, їхні послуги коштують грошей (це можуть бути і невеликі суми і досить серйозні), але вони не дають гарантій, що ви отримаєте візу.

КРОК 4 подача документів в консульство

В призначений час з усіма необхідними документами та роздрукованою анкетою вам потрібно прибути в консульство. Час прийому громадян з 8-30 до 15-00. Адреса консульства Польщі: вул. Богдана Хмельницького, 60. Це знаходиться недалеко від метро Університет. Завдяки хорошій організації прийому громадян черг не передбачається, тому подача документів не займе багато часу.

Оплатіть консульський збір — 35 євро. На чеку оплати буде дата, в яку вам необхідно буде прийти за паспортом.

КРОК 5 отримання паспорта з візою

В вищезазначений день приїжджайте за паспортом. Видача документів здійснюється з 12 до 15 годин щодня. Паспорти видають в окремому віконці, в якому вам, швидше за все, доведеться постояти в черзі близько 20 хвилин.

Відсоток відмов невеликий, якщо у вас немає серйозних причин для відмови, то візу ви отримаєте. Наприклад, в такі країни, як Америка, візу отримати дуже важко. Бували випадки, коли громадянам відмовляли без видимих ​​причин і пояснення своїх рішень.

Якщо проблеми все ж таки виникли, то ви можете звернутися безпосередньо до консула. Консул приймає тільки один день на тиждень — у середу з 9 до 10 ранку.

Якщо ви проживаєте не в Києві, то оформити візу ви можете в своєму місті чи в найближчому місті, де є консульство Польщі: Вінниця, Луцьк, Харків, Одеса, Львів, Севастополь. Для отримання візи в будь-якому місті України вам буде потрібно той же самий набір покрокових дій, описаний в нашій статті. На сайті консульства уточніть контактні дані консульства в вашому місті.

Якщо у вас були невдалі випадки або навпаки, вам пощастило з оформленням шенгенської візи в Польщу, напишіть коментарі до нашої статті і поділіться своїм досвідом, це дуже знадобиться для інших читачів!

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий