Як вибрати велосипед

До вибору слід поставитися серйозно. Ми розглянемо декілька основних критеріїв, на які потрібно звернути увагу. Для початку необхідно визначити тип велосипеда.Основні типи велосипедів:

1 Гірський велосипед
Основна відмінність від інших типів — збільшену кількість передач, діаметр колеса 26 дюймів, а так же амортизатори. Даний тип велосипедів найпопулярніший і універсальний, на ньому зручно добиратися на роботу або вчинити велотур по цікавих місцях рідного краю. Гірський велосипед підійде для занять фітнесом, катання по парках або лісових стежках, чудовий вибір для велопутешествій або неагресивного катання по пересіченій місцевості. До переваг слід віднести те, що даний тип доступний, універсальний і, що немало важливо, до нього наданий широкий асортимент аксесуарів та комплектуючих. До недоліків можна віднести тільки те, що гірський велосипед поступається гібридам і шосейних в накаті на трасі.

2 Двухподвеси велосипед
Найтехнологічніший і дорогий тип. Двухподвеси, в свою чергу, діляться згідно стилям катання: трейл або неагресивна їзда по пересіченій місцевості, крос-кантрі, даунхіл чи агресивна їзда по пересіченій місцевості, дрефт і фрірайд. Головні їхні переваги — це максимальна прохідність і комфортність, за рахунок повної підвіски. Недолік — досить висока вартість.

3 Шоссейтий велосипед
Стара добра класика. Діаметр колеса 27 дюймів, 622мм або 700С все залежить від того які стандарти вимірювання ви віддаєте перевагу. На ньому можна котити без будь яких перешкод по рівних дорогах, весь час на чималій швидкості і насолоджуватися процесом. Для максимального накату по рівному і досить твердому покриттю даному типу велосипедів притаманне повна відсутність амортизації, отже, на ньому досить складно проїхати по нерівностях, а по бруду, і зовсім, неможливо. Незаперечні достоїнства — легкість і швидкість, що дозволяють подолати величезні відстані, але за умови гарного і якісного дорожнього покриття, що і є основним недоліком цього типу велосипедів.

4 Туристичний велосипед або Гібрид
Розроблялися гібриди, як ми бачимо з назви, для тривалих поїздок, вони поєднують в собі прохідність і надійність гірничого з легкістю шосейного велосипеда. Діаметр колеса аналогічний шоссейному, однак гума товщі, що дає можливість згорнути на будь-яку стежку або з'їхати на малопомітну доріжку. До достоїнств віднесемо універсальність комплектації, хороший накат як на асфальті так і на грунті, що дозволяє подолати значні відстані. Недолік тільки один — поступається гірським в керованості на пересіченій місцевості.

5 Міський велосипед
Даний тип ідеальний як для катання по парку, так і для поїздок від будинку і до роботи. Він, як правило, вже укомплектований багажником, крилами та іншими корисними атрибутами. Хоча цей велосипед і не професійний, ціна його сильно варіюється в залежності від комплектації (рама та навішування). Якщо ви не хочете вдаватися в премудрості комплектації і технічні подробиці, тоді вибір очевидний. Зазвичай даний тип велосипедів попередньо комплектується задніми втулками з внутрішнім перемиканням передач (їх кількість варіюється від 3 до 7) і перемикати їх можна навіть стоячи на одному місці. Гальма зазвичай ножні, але завжди можна замовити додаткову комплектацію на вибір покупця. Якщо всі механізми заховані всередині, то очевидно, що даний велосипед потребує мінімального догляду. У країнах Західної Європи такі велосипеди зустрічаються припаркованими мало не на кожному кроці. До достоїнств віднесемо, що даний тип практичний, комфортний, ідеальний для катання по місту. Недолік аналогічний гібридам і тільки один — на пересіченій місцевості мене управляємо, ніж гірський.

6 Дитячий велосипед
Господарі цих велосипедів швидко ростуть, і відповідаючи попиту, випускаються моделі двох, трьох і чотирьох колісні велосипеди, з діаметром колеса 12 & quot;, 16 & quot;, 20 & quot; і 24 & quot; дюйма. Зазвичай дитячі велосипеди випускаються з однією передачею швидкості, але зустрічаються моделі з декількома, що позначається на ціні.

7 Мотокрос велосипед
Спеціалізовані трюкові моделі, для яких характерне невеликий розмір колеса 20 & quot;. За часту, цей тип велосипедів використовується для шоу, стрибки, трюка їзда, швидкісні заїзди на спеціалізованих майданчиках з трамплінами та гірками. Про ці велосипедах не можна сказати «раз купив — і на все життя», вони часто ламаються в зв'язку з жорсткими умовами експлуатації. При розучуванні трюку велосипед падає незліченну кількість разів, і, що б не ламати зайвого в цьому типі присутній ділення з дисциплін, тобто вузько спеціалізовані напрямки. А так само існують узагальнені моделі для так званого «фрістайлу».

Як вибрати велосипед

Ростовка
Наступним важливим параметром, після визначення типу вашого велосипеда, є визначення необхідної вам ростовки або розміру рами. Як зрозуміло з назви, для більшого комфорту велосипедиста розмір рами підбирається відповідно зростанню людини. Ростовка рами зазвичай розміщується на підсідельною трубі і позначається буквами (XS, S, M, L, XL) або цифрами в дюймах (15 & quot; 17 & quot;, 17,5 & quot; тощо. Д)

При виборі велосипеда і визначення ростовки міряти раму слід стоячи біля підсідельною труби, між рамою (верхній її труби) і пахом повинна проходити долоня. Однак при виборі ростовки необхідно враховувати другий важливий параметр — тип їзди. Якщо ви віддаєте перевагу агресивний тип водіння або катання по бездоріжжю, то раму слід вибирати нижче, ніж при стандартних рекомендаціях. При катанні по асфальту або рівним покриттям — вище. Крім класичних або загальноприйнятих «чоловічих» рам (пряма верхня труба) виробники велосипедів пропонують ще два види жіночих рам. Перший варіант найбільш поширений і має вигляд скошеної вниз труби. Другий варіант рами візуально схожий на чоловічий, відмінність у зменшеному відстані від середини рульової колонки до підсідельною труби. Інші параметри, такі як наприклад, вага водія, не впливають на вибір ростовки рами. Ціна виробу від ростовки не залежить.

Як вибрати велосипед

Матеріали рам велосипедів
Пропоную розглянути найпоширеніші матеріали: легована сталь, хром-молібден, алюміній і вуглепластик або карбон.

Легована сталь — легше, міцніше і просто краще, так званих, «водопровідних» труб з яких виготовляються імпортні дешеві велосипеди і вітчизняні.

Хром — молібден — це сплав, розроблений спеціально для велосипедів. Порівняно легкий і відмінно витримує вібрацію.

Алюміній. Серед виготовлювачів велосипедів поширені дві серії алюмінієвих сплавів — 7000 і 6000. Перша важче і жорсткіше, але легше піддається обробці, а значить, коштує дешевше, використовується для недорогих серій велосипедів і підходить для важких людей. Друга серія менш щільна, і, отже легше, однак, складніше піддається обробці, що позначається на ціні, хоча і собівартість слава цієї серії вище. Багато велосипедні фірми саме з цієї серії алюмінію роблять рами для своїх кращих і дорогих моделей.

Карбон або вуглепластик. Найлегший матеріал, використовуваний виробником велосипедів для рам, при цьому жорсткий і досить дорогий. На ряду з масою переваг має стільки ж недоліків. Серед безперечних плюсів міцність, але специфічна: якби алюмінієва або хромомолібденова рама погнулась при впливі, то вуглепластик витримає. Зламається такий матеріал тільки від надприродною навантаження, проте не витримає точкових ударів, після закінчення часу стики розхитуються від постійних навантажень. Але найголовнішим недоліком карбонових рам є неремонтоздатність.

Обладнання (навішення)
Дуже часто фірма, назва вказується на рамі, самостійно виробляє виключно саму раму. Вона ж займається укомплектуванням велосипедів компонентами, вибраними з величезної кількості, наданих на ринку. Про рівень велосипеда найкраще говорить механіка, яка відповідає за обертання коліс і педалей, перемикання передач. Досить поширені вузли фірми Шимано, які зібрані в групи. Група вище, якщо в ній використовується більше легких алюмінієвих сплавів, отже, більш ретельна обробка і краще зовнішній вигляд виробу. У світлі всього вище перерахованого маємо зростання ціни на деталі. Компоненти також можуть відрізняться по конструкції. Стандартність використовуваних комплектуючих дозволяє поєднувати компоненти різних груп один з одним і поєднувати різних виробників. Так само є фірми які спеціалізуються на випуску певних вузлів (втулки, педалі і гальма). Покращена механіка позначається на ціні, але все залежить від бажання замовника.

Гальма гідравлічні, механічні та змішаного типу
Гальма велосипедів розрізняються за такими основними ознаками — це тип механізму (дисковий і ободной) і тип приводу (гідравлічний і тросиковий).

Механічні (тросикові) гальма, вони перевірені часом, вартість невисока, в експлуатації легкі і в обслуговуванні не руйнівна. Механічні гальма ви легко встановите і налаштуєте самостійно, до великий вибір запасних частин. Однак при експлуатації оплетка троса стискається, а сам тросик з часом розтягується, в підсумку силу гальмування стає контролювати складніше. За будовою не звістку тросик покритий опліткою або сорочкою і всередину коли, коли-небудь, та потрапить бруд, що ускладнить рух троса. Цей тип гальм необхідно часто розбирати, змащувати, міняти тросик або оплетку. При ободной системі (Не дискової) підтягувати сам тросик і регулювати колодки. Існують удосконалені тросики з сорочками, в них застосовуються сталь і тефлонове покриття, вони прослужать довше і краще, але ціна їх значно вище.

Гідравлічні гальма. Якщо порівнювати з тросом, то очевидна перевага гальм з таким приводом у тому, що рідина не стискується і забезпечує повний контроль над ними. Гідравлічна система закрита і засмічення або забруднення їй не загрожує, але рекомендується раз на рік прокачувати систему повністю. Дана система працює на гальмівної рідини (не так загусає при низьких температурах) або мінеральному маслі (самий екологічно чистий варіант). В експлуатації досить складна система, так як важлива її герметичність. Висока вартість порівняно з попереднім типом.

механогідравлічним гальма. Даний тип об'єднує в собі всі недоліки і достоїнства попередніх типів. Від ручки до машинки привід здійснюється за допомогою троса, а рідина спричиняє рух колодки. Особливості експлуатації так само об'єднують попередні два типи.

При використання дискових гальм, особливо гідравлічних, досягається найкращий контроль велосипеда. Зусилля, який вчинила на гальмівну ручку, прямо пропорційно силі гальмування. Дисковим гальмам не потрібні часті регулювання і залежність від погодних умов у них менше. Але дана система не з дешевих.

Як вибрати велосипед

Ободниє гальма простіше, легше і дешевше.
Приступимо безпосередньо до вибору. Чимало людей перший свій велосипед вибирають виключно за кольором і ціною. Найважливішим фактором, звичайно ж буде вільний бюджет. Але до справи слід підійти серйозно. Спершу, розібратися, що з себе представляє велосипед, крім двох коліс і рами, визначити для себе чого саме ви хочете. Не соромитися збирати інформація, краще з різних джерел: виставки, фестивалі, змагання, журнали та інтернет (куди ж без нього), поради друзів і знайомих. Однак, не слід сліпо довіряти думку однієї людини, у людини можуть бути свої причини поділиться з вами неповною інформацією, для початку, у нього самого можуть бути обмежені знання або дистриб'юторську угоду з будь-якою фірмою, вам можуть розповісти про одну марку і промовчати про інших, або він може запропонувати свій старий велосипед.

Вибір — це завжди справа суб'єктивна. Те, що добре вашому другу не завжди підходить вам. Варто, так само, звернути на марку велосипеда при виборі, так як добре відома марка дає гарантію якості. Є велика ймовірність того, що коли ви краще освоїте техніку катання і захочете її розвивати, вам захочеться модель подорожче, тому не слід відразу купувати найдешевший велосипед з модельного виряджаючи або взагалі з наданих на ринку. Після того як визначаємося, що саме купувати, вірніше яку модель, наступним важливим питанням стає «де купувати». Чи є яка цікавить модель і потрібного розміру в магазині. Покупка з рук може бути небезпечна тим, що вам продадуть крадений велосипед або укомплектований дешевими та неякісними деталями. Погано розбирається людині якість деталей комплектації досить складно визначити. З усього перерахованого вище випливає, що надійніше здійснювати покупку в магазині, а краще в спеціалізованому магазині. Зверніть увагу на наявність досвідченого Веломеханик в магазині, який зможе і проконсультувати вас і призвести технічні роботи при необхідності.

Таким чином при виборі велосипеда, крім ціни, слід звернути увагу на тип велосипеда (залежить від стилю передбачуваного катання), розмір рами (геометрія), імідж марки, простота покупки і обслуговування. І, щасливої ​​дороги!

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий