Як утеплити квартиру

Багато жителів старих добрих хрущовок і панельних багатоповерхівок знайомі з проблемою обігріву взимку і охолодження влітку, тому що найчастіше, в зимовий час стіни погано зберігають тепло, а в літнє не рятують від спеки.Але зараз не кращий час згадувати незлим добрим словом будівельників і проектувальників радянського часу, оптимально зараз буде розглянути способи утеплення квартири зсередини. Можна піти коротким шляхом: звичайним скотчем заклеїти вікна, на стіни повісити килими, товстий килим вмостити під вхідні двері. І як наслідок отримаємо поява цвілі під килимами на стінах, разом з фарбою буде відпадати скотч з віконних рам, та й килимок небагато допоможе.

Найбільш ефективним способом утеплення квартири є обшивання або установка теплоізоляції зовні будинку. Цей варіант збереже корисну площу вашої кімнати, запобіжить виникненню конденсату на холодних стінах, але при всіх його перевагах він пов'язаний з роботами на висоті, при обробці стіни будинку, а так само може зажадати спеціальних дозволів у міської влади. Що б уникнути всіх цих труднощів розглянемо можливості утеплення квартири зсередини, хоча ці способи теж не позбавлені недоліків.

Утеплення квартири зсередини

Утеплення квартири зсередини. Для цього необхідно усунути всі джерела витоку тепла з приміщення. Якщо частина способів утеплення пов'язана з ремонтом, то деякі з них можна втілити в життя з невеликими витратами. І починати слід з найбільш злісних ворогів, через які втрачається найбільше тепла наших будинків — це щілини на вікнах і дверях. Вікна — найслабша перепона між вуличним вітром і нашої кімнатою, а так же, перше джерело протягів. Зазвичай віконні рами погано підігнані за розміром під віконні прорізи, в результаті отримуємо щілину між самим вікном і рамою. Скла в них погано закріплені і, буває навіть, деренчать на вітрі. Кращих спосіб позбудеться таких проблем — це встановити склопакети, які дають звукоізоляцію і теплонепроникність. Оптимальним вибором для квартири буде двокамерний склопакет, т.к. однокамерний даватиме слабку теплоізоляцію, а трьохкамерний досить важкий і дуже дорогий. Проте якщо немає можливості замінити старі дерев'яні вікна новими пластиковими, розглянемо варіанти утеплення наявних. Для початку вікна необхідно добре помити і висушити, знежирити. Якщо скла у вікнах «співають» їх слід закріпити за допомогою замазки або шпаклівки.

Далі клеїмо ущільнювач, якщо ваш ущільнювач на клейовий основі, його елементарно наклеюють на раму, якщо ж ні, тоді необхідно нанести клей на ущільнювач і на саму раму. Всі ці вдосконалення слід проводити в теплу і безвітряну погоду або, хоча б, в таку, коли вітру немає з вашого боку. Так як на холоді погано липне клей, а протяги отслаивают свежепріклеений ущільнювач. Часто в цегляних будинках під широкими підвіконнями при будівництві залишали порожнечі, які теж варто заповнити утеплювачем. Далі звернемо увагу на вхідні двері, адже це одне з джерел протягів. Оптимальним варіантом буде встановити подвійні двері, зовнішня — металева від небажаних відвідувачів, внутрішня — для звуко-і теплоізоляції, але якщо такої можливості немає, подивимося що можна робити зі старо дерев'яними дверима. Для того, що б перекрити небажані потоки повітря, найчастіше, достатньо повернути щільне примикання дверей до самої коробці, для чого використовують ущільнювальні стрічки, м'які трубки із пластику, нащельні рейки і клиновидні планки. При наявності щілини під дверима, робиться поріг, двері переважується нижче і ущільнюється шиною, яка піднімається при відкритті і опускається при закритті дверей. Після утеплення вхідних дверей і ущільнення вікон, в будинку стане помітно тепліше, т.к. підуть протяги.

Утеплення стін квартири зсередини

Тепер саме час звернути увагу на стіни квартири. Перед тим як почати утеплення стін вашої квартири зсередини, слід перевірити стан цих самих стін, точніше знайти або не виявити в ній тріщини, для цього можливо доведеться обдерти колишню обробку. Якщо тріщини є і великі, що може означати і наскрізні, тобто до вулиці, тоді штукатурка в цьому місці збивається до каменя або цегли — це дозволить визначити наскільки серйозним повинен бути ремонт стін. При наявності тріщин стіни обробляються відповідним чином. Утеплення стін зсередини, як правило, виконується каркасним способом, це дуже схоже з тим, як вирівнюються стіни гіпсокартоном, вірніше одне іншому не перешкода. Однак у даного способу є і недоліки, він зменшує площу вашої кімнати, передбачає установку пароізоляції, щоб зберегти теплоізоляційний матеріал в робочому стані, так як конденсат може накопичуватися всередині. При цьому способі утеплення між гипсокартоновиє плитою і кам'яною стіною укладаємо теплоізоляційний шар мінеральної (кам'яної) вати, яка надана на ринку в найширшому асортименті (безліч видів і різних брендів). Найзручнішою в роботі показала себе теплоізоляція у вигляді жорстких або напівжорстких плит, вони викладаються між ребрами каркасного споруди і надійно закріплюються, щоб виключити просідання під власною вагою з часом. Помітні проміжки між плитами заповнюємо монтажною піною, хоча саме повітря і є теплоизолятором, великих пропусків краще не допускати. Товщина теплоізоляційних плит буває різною, виробниками випускаються зазвичай від чотирьох до десяти сантиметрів, проте в нашому випадку підійде і ширина в пару сантиметрів.

Не дивлячись на внутрішнє утеплення несуча стіна будинку всередині залишається холодною. В квартирі (особливо це кухня) завжди є пари води, а значить вони будуть конденсуватися на холодних поверхнях, в нашому випадку на стінах, межу стіною і шаром теплоізоляції, у якої пориста структура, далі йде успішне вбирання вологи, відсиріванню, втрата теплоізоляційних якостей, просідання і руйнування. Щоб цьому запобігти необхідно не пустити пари води всередину конструкції, для чого між теплоізоляцією і гіпсокартоном поміщаємо пароізоляційну мембрану. Дана мембрана представляє з себе полімерну плівку, при її монтажі слід дотримуватися обережності, що б виключити ушкодження і пропуски в покритті. Всі стики і пошкодження проклеюються спеціальним скотчем. В крайньому випадку мембрану можна замінити на парникову плівку і звичайний скотч. Наступним етапом між пароізоляцією і гіпсокартоном необхідно забезпечити повітряний прошарок, для цього монтуємо ще один рівень каркаса, потім сам гіпсокартон.

Утеплення підлог квартири

Із стінами розібралися, далі звернемо увагу на підлоги, якщо вони холодні (актуально для мешканців перших поверхів) їх слід утеплити. При наявності щілин без бетонної стяжки не обійтися. Найефективніший варіант в даному випадку — установка теплої підлоги (водяний, електричний або модний нині інфрачервоний). Якщо для вас це занадто дорого або не підходить по якій або іншої причини, робиться звичайний класичний підлогу на лагах, даний варіант забезпечує прошарок повітря між статевим покриттям і бетонною плитою, а повітря теж непоганий теплоізолятор.

Радіатори опалення або батареї

Далі дивимося на радіатори опалення або батареї. При наявності старих радіаторів, особливо радянських сталевих плоских прямокутників, їх тепла напевно буде мало для обігріву приміщення. В цьому випадку слід серйозно задуматися про заміну старих батарей сучасними сталевими або біметалічними. Чавунні батареї і старі «гармошки» володіють низьким ККД, хоча алюмінієві (з кращим ККД) в багатоповерхових будинках не встановлюються через високий тиску в опалювальних магістралях.

Утеплення балкона або лоджії

Тепер прийшла черга звернути увагу на балкони і лоджії. Засклений балкон або лоджія, особливо утеплені, покращує теплоізоляцію вашої квартири. А якщо на лоджію виходять вікна декількох приміщень, утеплення буде особливо ефективним, проте слід врахувати, їли кухонна кватирка виходить на лоджію, там буде накопичуватися велику кількість водяної пари, як наслідок конденсація великої кількості вологи на холодних стеклах і стінах взимку, а в мороз і обмерзання зсередини балкона, що б цього уникнути слід провести на балкон опалення або тримати засклення відкритим, але, навіть не дивлячись на те, що скління буде відкрито, воно все одно буде добре захищати квартиру від вітру, це особливо оцінять жителі верхніх поверхів.

При все при цьому не забувайте звертати увагу на якість будматеріалів, їх екологічність і відповідно стандартам. В цьому будинку жити вам і вашим близьким людям, заради затишку яких будуть докладені чималі зусилля і зажадають кропіткої праці, але це ваш будинок і він усього цього варто.

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий