Як Швидко Усунути: Самі Перевірені Способи Заснути і Виспатися

Как Быстро Уснуть: Самые Проверенные Способы Заснуть и Выспаться

Як заснути швидко? Відповідь на це питання цікавить багатьох сучасних людей, адже від кількості і якості сну залежить їх працездатність, самопочуття, настрій. Наші предки в давні часи приділяли особливу увагу сну. На їх добовий ритм безпосередньо впливали схід і захід сонця. У сучасному світі, в свою чергу, присутній штучне світло, завдяки якому період неспання подовжується, а час сну скорочується. Фахівці стверджують, що нормою для організму здорової людини є близько 9 години нічного відпочинку. Як же правильно засипати і висипатися?Фактори, що порушують сон

У більшості випадків сон порушується через стрес, гормональні зміни, психологічних і неврологічних хвороб, шкідливих звичок, депресії і т.д. Але деякі люди не можуть заснути в результаті повсякденних звичок і умов, в яких вони мешкають.

У будь-якому випадку вирішити перераховані вище проблеми допомагають тільки висококваліфіковані фахівці. Візит до лікарів не можна відкладати сон, адже порушення сну може призвести до всіляких негативних наслідків.

Одним людям вистачає 7 хвилин для занурення в сон, інші ж навіть після 30 хвилин перебування в спальні не можуть заснути. Які фактори роблять на нього деструктивний вплив? До них можна віднести наступні:

1. Світло. Світіння комп'ютера, телевізора та іншої техніки, світло від ліхтарів на вулиці порушують природну темряву. Це призводить до «обману» циркадних ритмів і неправильної вироблення мелатоніну (гормону сну).

2. Несприятливий мікроклімат. Людині набагато простіше заснути в тому випадку, якщо рівень концентрації, вологості, температура повітря оптимальні. Сперте і брудне повітря з високим вмістом СО2 викликає загальну слабкість, погіршує стан нервової системи, провокує появу алергічних реакцій.

3. Неправильно складений раціон. Деякі напої і їжа можуть порушити сон. Одним з таких продуктів є кава. У ньому міститься кофеїн, який провокує безсоння. Алкоголь також чинить деструктивний вплив на нервову систему. Деякі важкі продукти харчування організм не засвоює, в результаті чого відбувається порушення сну. Яким би втомленим не була людина, деякі активні біологічні процеси заважають міцному сну.

4. Гігієна сну. Спальня — це кімната, в якій не рекомендується займатися повсякденними справами (вживати їжу, користуватися гаджетами, працювати). У таких випадках сприйняття приміщення як місця для сну порушується.

5. Фізична і психологічне навантаження. Після прочитання будь-якої книги активується уяву, в результаті чого головного мозку заспокоїтися стає вкрай важко. Фізичні навантаження рекомендується виконувати вранці або вдень. Увечері всі м'язи повинні бути повністю розслабленими.

6. Насичені запахи. Перед сном не можна використовувати запашні палички і пірамідки, освіжувачі повітря, ароматичні свічки. Різкий аромат може дратувати нюхові рецептори.

Що робити людям, які не можуть заснути?

Коли людина не може заснути, він починає думати про щоденні справи, проблеми, його рука тягнеться до гаджетам. Така поведінка негативно відбивається на сні, оскільки пізно ввечері організм повинен бути повністю розслабленим. Як «обдурити» свідомість і швидко зануритися в сон? Для цього рекомендується застосувати деякі ефективні методи.

Перший спосіб

Деякі люди перед сном вважають овець. Така методика допомагає не всім. Щоб заснути, можна уявити образ м'яча, що розгойдується в різні боки. Цей спосіб нагадує гіпноз, де гіпнотизер розгойдує круглий годинник на ланцюжку. Акцентуючи свою увагу на образі кулі, людина забуває про всіх звичайних проблемах, завдяки чому йому вдається зануритися в сон.

Другий спосіб

Людині рекомендується представити об'єкт, який він часто бачить. Це може бути або будинок, або пам'ятник. Уявний об'єкт потрібно подумки наближати і віддаляти, розглядати його з різних ракурсів. Формування детальних образів дає можливість відволіктися від тривожних думок.

Третій спосіб

А чому б не помріяти або згадати красивий сон? Використовуючи такий метод, людині потрібно приділяти увагу власних відчуттів. Це може бути ідеальний сон, яким вдасться управляти.

Четвертий спосіб

Людині, яка не виходить заснути, рекомендується лягти на спину і закрити очі таким чином, щоб очні яблука «закотилися» під закриті повіки. Це положення властиво глибокої фазі сну.

П'ятий спосіб

Людині потрібно лягти на спину і повністю розслабитися. Він повинен відчути кожну частину тіла.

Як заснути швидко?

Щоб сон був міцним і безтурботним, рекомендується дотримуватись таких правил:

1. Графік роботи повинен бути злагодженим.

2. Вживати їжу пізно ввечері не можна. Найкраще вечеряти за 3 години до сну.

3. За кілька годин до сну рекомендується прийняти теплий душ. Увага! Лягати в ліжко слід з висушеними волоссям.

4. Перед сном забороняється користуватися смартфонів, проводити час за комп'ютером, дивитися телевізор.

5. Вся техніка та освітлювальні прилади повинні бути виключеними. Прикрити світло від ліхтарів допомагає щільна фіранка.

6. Поза для сну повинна бути максимально зручною.

7. Перед сном слід повністю розслабитися. Про щоденних справах і проблемах думати не можна, оскільки такі думки можуть викликати безсоння.

8. Перед сном потрібно переодягнутися в зручну піжаму. Вона не повинна бути тісною. Рекомендується вибирати речі з натуральних тканин. Вони забезпечують тілу нормальний повітрообмін, запобігають підвищення потовиділення.

9. Увечері рекомендується скласти список справ. Він допомагає позбутися від сторонніх думок перед сном.

10. Постільна білизна потрібно регулярно міняти. Особливо відповідально до його заміни необхідно ставитися в жаркий період.

Після вимикання світла слід робити наступне:

думати тільки про хороше;
прийняти максимально зручну позу для сну;
повністю розслабитися.

Існує досить ефективний метод, який допомагає заснути за одну хвилину. Для цього необхідно виконати наступні дії:

зробити вдих через ніс;
затримати дихання на 7 секунд;
спокійно видихнути через рот (знадобиться 8 секунд).

Така практика робить позитивний вплив на стан центральної нервової системи. Розробили даний метод індійські йоги. Вони до сих пір його активно використовують з метою повної релаксації.

Щоб заснути, можна застосувати багато методи. Але все ж слід приділити увагу мікроклімату в кімнаті, якості постільної білизни та одягу для сну, гігієни спальні. Не рекомендується в цьому приміщенні працювати, користуватися гаджетами, проводити час за комп'ютером.

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий