Як Швидко і Легко Вивчити Вірш

Как Быстро и Легко Выучить Стих

Розучування віршів напам'ять — не найприємніше заняття для більшості школярів, і батьківські відмовки про тренуванні пам'яті вже не звучать настільки переконливо, адже з'явилася маса альтернативних способів, які найбільш цікаві. Зубріння віршів не таке вже пропаща заняття, тому що вона допомагає дитині структурувати отримані знання, формує світогляд, вчить його доводити справу до кінця і відчувати себе впевненіше під час декламації. Існує ряд правил, які допоможуть спростити процес розучування і скоротити його до рекордно коротких термінів.Як вчити вірші правильно

Зараз розглянемо класичний спосіб, який був розроблений давним-давно. Ця методика дозволяє не просто зазубрити вірш, плутано розповісти його на уроці і назавжди забути, а зберегти його в надрах пам'яті іноді і на все життя. Щоб вивчити вірш надовго, потрібно дотримуватися простих правил:

До зубріння слід приступати заздалегідь. Про погану звичку відкладати все на «Понеділок» в цей раз краще забути. До розучування бажано приступати мінімум за 2-3 дня до того, як вірш доведеться декламувати на публіці.
Перед тим, як приступити безпосередньо до самої зубріння, вірш потрібно кілька разів перечитати. Чи не побіжно пробігтися по рядках, а вдумливо, повільно вчитатися в нього, розтягуючи слова і відзначаючи про себе ключові моменти.

Зверніть увагу на головних героїв вірша. Постарайтеся вивчити їх характери, розкрити мотивацію, тобто зрозуміти сенс вчинків. Якщо ви проникніться до персонажам щирою симпатією чи неприязню, то вам буде простіше сприймати слова, які вони вимовляють.

Будь-яке вірш має сюжет, як і оповідання в прозі. Його можна візуалізувати, скориставшись одним з методів мнемотехніки. Сюжет вірша потрібно умовно розділити на ключові віхи, до кожної з якої складається свій образ. Можна обмежитися запам'ятовується картинкою в уяві, але для людини, яка вміє малювати, не важко перенести свою фантазію на аркуш паперу.

Вірш можна переписати. В цьому випадку ви активуєте свою зорову пам'ять. Попередньо краще визначити, який тип пам'яті у вас розвинений найкраще. Якщо вам простіше запам'ятати щось на слух, то попросіть когось прочитати цей вірш кілька разів або прочитайте його на диктофон.

Після проведення цих підготовчих робіт, саме час перечитати вірш ще раз. Якщо всі вищеописані дії були виконані правильно, то текст заграє новими фарбами, персонажі стануть яскравіше, а сюжет зрозуміліше.

Тепер можна зубрити стих. Спочатку приступайте до першій сходинці. Повторіть її кілька разів. Коли почне здаватися, що вона вже закріплена в пам'яті, можна рухатися далі і переходити до другої. Ось так послідовно, крок за кроком ви дійдете до кінця вірша.

Про всяк випадок можна зробити шпаргалку. Немає сенсу переписувати весь вірш. Потрібно законспектувати тільки слова або фрази, початківці кожну строфу. Якщо ви забудете якусь частину або зачепиться, то шпаргалка допоможе витягнути з пам'яті рядок, тягнучи його за її «краєчок».

Як вивчити вірш напам'ять за короткий термін

Іноді трапляється так, що терміни підтискають і часу на ретельну зубріння не залишається. В цьому випадку можна використовувати методику, яка дозволяє за рекордно короткий час визубрити не найбільше вірш. Звичайно п'ятьма хвилинами обмежитися не вийде, якщо ваша пам'ять не натренована досить добре.

Безвідмовний метод для коротких віршиків

Коротенькі вірші — це відмінне тренування пам'яті, яку можна поєднувати з іншими заняттями. Для дитини цей процес можна перетворити на захоплюючу гру. Вірш потрібно продекламувати на диктофон, після чого аудіо-запис можна включати в будь-який час. Якщо вірш буде звучати під час виконання інших занять, то процес запам'ятовування пройде в «автоматичному режимі».

Чотири золотих правила для вивчення вірша

Щоб запам'ятати вірш за рекордною короткий термін, потрібно скористатися кількома порадами:

Вірш слід перечитати вголос не менше трьох разів.
Записати вірш на папері.
Ще раз виразно продекламувати його.
Візуалізувати ключові сюжетні повороти, намалювавши до них картинки (можна схематичні малюнки).
Якщо якийсь шматок тексту викликає труднощі і ніяк не бажає запам'ятовуватися, його можна виписати на папір і зробити шпаргалку. Якщо її перечитати кілька разів, то необхідність в підказці відпаде сама собою.

Корисні поради як вивчити вірш

Намагайтеся розбивати вірш на блоки, що включають два рядки. Зубрити їх теж потрібно не через підрядник, а по блокам.
Постарайтеся активувати всі види пам'яті. Для цього вірш потрібно прочитати на диктофон і переписати кілька разів на папері. Аудіозапис можна слухати в будь-який час, паралельно займаючись іншими справами.
Обов'язково повторюйте про себе або вголос вивчене через певні проміжки часу. Якщо ви будете запинатися на якихось моментах, це не настільки важливо.

Як легко запам'ятати великий вірш

Об'ємні вірші бажано вчити перед сном. Можливо після закінчення зубріння ви не зможете згадати його повністю або почнете сильно затинатися, але впадати у відчай не варто. Ранок вечора мудріший. Під час сну мозок відпочине і зможе повільно структурувати нові знання. До ранку майже всі прогалини з пам'яті зникнуть.

Виразно прочитайте вірш вголос кілька разів. Випишіть початкові слова кожного рядка. Спробуйте відтворити їх продовження без підручника, тільки по шпаргалці. Ті рядки, які вже вкарбувалися в пам'ять, потрібно прибрати з підказки. Таким способом поступово скорочуйте список слів, які починають строфи, поки він зовсім не спорожніє.

Обов'язково читайте вірш вголос під час зубріння.

Спробуйте наспівати його. Багато слова простіше запам'ятати в пісні. Якщо не можете придумати мотив самі, то запозичте його в якийсь популярної композиції, замінивши слова.

Альтернативою співу може стати речитатив. Швидко, ритмічно наговорюйте рядки, підстроївшись під певний темп.

Найбільш поширені помилки при вивченні вірша

Ніколи не намагайтеся осилити весь вірш цілком. Ваша пам'ять не гумова і вона не зможе поглинути такий великий обсяг інформації за один присід. Додавайте нові знання в її засіки поступово. Вивчайте кожен рядок або блок окремо.

Перечитувати вірш перед зубрінням краще цілком. Тут не рекомендується його дробити, так як ви легко можете втратити логічний ланцюжок розповіді, яка пов'язує його окремі блоки в одне ціле. Це може зіграти з вами злий жарт під час декламування, коли у вас просто не вийде згадати, що ж має бути далі.

Якщо ви пробуєте повторити вивчене, але запинаєтеся на якомусь слові чи рядку, то не зациклюватися на цьому увагу. Просто підглянете в підручнику. Такі паузи шкідливі для запам'ятовування.

Які онлайн-сервіси допомагають вивчити вірш

Розробники пропонують користувачам багатий асортимент програм, додатків та спеціальних веб-сервісів, які допомагають з заучування нової інформації (в тому числі і віршів). Ефективність використання багатьох з них викликає багато запитань. Перед тим як витратити свій час на роботу з таким віртуальним помічником, краще прочитати відгуки користувачів, які вже випробували його функціонал.

Більшість таких ресурсів використовують одну перевірену методику, яка ґрунтується на тренуванні зорової пам'яті. З тексту просто забираються певні групи слів, які згодом користувачеві доведеться відновити по пам'яті. При перемиканні режимів групи «зникаючих» слів змінюватимуться. Незалежно від того, яку методику ви виберете, не забувайте про регулярну тренуванні пам'яті. Чим більше віршів потраплять в її засіки, тим простіше вам дасться розучування нових.

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий