ТОП-7 Кроків: Як Відновити Організм

ТОП-7 Шагов: Как Восстановить Организм

Наш організм нагадує складний механізм. Всередині він складається з безлічі «гвинтиків» і «шестерень». Кожна «деталь» відповідає за певні функції. Перед тим, як приступити до відновлення організму, потрібно розібратися в алгоритмах роботи його окремих систем. «Ми — це те, що ми їмо».Напевно кожен хоча б раз чув цю фразу. Жоден механізм не може працювати сам по собі. Для нормального функціонування йому потрібні спеціальні ресурси — паливо. Паливом для людського організму служить їжа. Разом з нею людина отримує поживні речовини, які насичують енергією кожну клітинку тіла людини. З їх допомогою організм може продовжувати нормально працювати і відновлюватися, заново відбудовувавши тканини і клітини.

У людини довгий кишечник, який спеціально призначений для засвоєння білків рослинної їжі, на що йде більше часу, ніж при перетравленні м'яса. Для правильного функціонування організму, в нього кожен день має надходити більш 90 найменувань вітамінів, мікро- і макроелементів, мінералів.

Куди ми вирушаємо за продуктами

Хоча зараз всюди чути розмови про здоровий спосіб життя і правильне харчування, багато хто тільки розмовами і обмежуються. Куди ми вирушаємо за продуктами? Звичайно в супермаркети, на прилавках яких можна знайти все: від моркви до свіжих круасанів. Покупці неусвідомлено тягнуться до яскравих упаковками і назв знайомих брендів, які у всіх на слуху.

При цьому ми рідко звертаємо увагу на склад продуктів, який зазвичай написаний дрібним шрифтом на звороті упаковки. Зазвичай людині досить гучного слогана під назвою бренду або парочки позначок «ЕКО» і «Без ГМО». Далеко не у кожної людини є зайвий час на ретельне вивчення складу. Зазвичай ми приходимо в супермаркет, заповнюємо необхідним кошики під зав'язку і вирушаємо до каси, де додатково купуємо пару упаковок з жуйками або шоколадними батончиками, які так заманливо муляють очі.

За даними статистичних досліджень, лише 1/5 продукції в супермаркетах може вважатися безпечною для здоров'я. Решта 80% гублять організм людини. Про продуктах, які приносять користь мова навіть не йде. І кожен день середньостатистичний покупець в супермаркеті замість корисних речовин і енергії, яка так необхідна будь-якому організму, насичує його токсинами, консервантами, канцерогенами. Ці шкідливі добавки можна порівняти з низькоякісним паливом, яке підтримує роботу двигуна, але паралельно прискорює знос і повільно знищує його комплектуючі, роз'їдаючи механізм зсередини.

Шкідлива їжа точно так же вбиває організм, викликаючи небезпечні захворювання. Саме тому так важливо не міркувати про здорове харчування, а починати діяти. Людина повинна уважно ставитися до того, що він їсть. Невже все настільки погано? Ні, вихід з цієї ситуації є. Вам потрібно просто слідувати семи радам, які допоможуть відновити організм.

ТОП-7 порад для відновлення організму

Порада перша: вибір продуктів

В основу раціону людини повинні входить свіжі фрукти, овочі, крупи, риба, птиця і цільнозерновий хліб, який виготовляється без використання дріжджів. Якщо ви любите солодке або маєте схильність до гострої, листкової їжі, то не потрібно сідати на жорстку дієту і повністю виключити ці продукти з меню. Єдине, чого ви досягнете, так це затяжної депресії через відмову від улюблених ласощів. Є ваш улюблений продукт ніяк не влучає у категорію корисної їжі, його споживання потрібно просто скоротити і дозувати. Обов'язково слід вибирати продукти, у складі яких відсутні шкідливі добавки. Їх легко обчислити за індексом «Е». Про шкоду таких речовин не чув хіба що лінивий.

Також всі продукти в обов'язковому порядку повинні проходити сертифікацію і відповідати міжнародним стандартам (ISO2200, HACCP, GMP). Чесні виробники завжди додають ці стандарти на упаковку. Якщо жодна з цих абревіатур не присутній на етикетці, значить перед вами товар сумнівної якості. Таку продукцію краще покласти назад на полицю і не ризикувати своїм здоров'ям.

Хоча стародавні мудреці не мали можливості поспостерігати за микропроцессами, які проходять в організмі людини, вони точно знали основні алгоритми його роботи. Понад дві тисячі років тому вже було відомо, чому виникають проблеми зі здоров'ям. Мудреці говорили, що організм людини перестає працювати правильно через двох причин. Перша — надлишок тих речовин, які заважають йому нормально функціонувати (шлаки, токсини). Друга — недолік того, що життєво необхідно людині (мінерали, мікроелементи, вітаміни).

Якщо перекрити надходження в організм того, що заважає йому працювати, і додати в раціон речовини, які йому необхідні, можна запустити процес регенерації. У просторіччі цей процес називається зціленням. І ніякі чудеса для цього не потрібні. Людина сама може взяти власне зцілення під контроль.

Порада друга: режим харчування

Чому все дієтологи твердять, що це так важливо? Їжа, яка потрапляє в організм, перетравлюється в ньому за 2,5-3 години. За цей час з неї «вичавлюється» велика частина поживних речовин. Після чого вони всмоктуються організмом. Якщо протягом 3 годин після завершення цього процесу людина не закидає чергову порцію їжі, то його організм перемикається на аварійний режим. Цей процес відбувається «автоматично». Організм повинен нормально функціонувати.

Без надходження чергової порції їжі, він готує грунт до майбутньої голодування, тому починає відбирати вже отримані раніше поживні речовини у внутрішніх органів і систем. В аварійному режимі клітини організму починають голодувати, але вони за своєю природою дуже запасливі. Отримавши нову порцію поживних речовин, клітини для початку перероблять їх в жир, щоб мати в засіках запас на «чорний день». Через це людина гладшає і підхоплює різні хвороби. Але і це ще не все наслідки нестабільного режиму харчування.

Під час «голоду» в організмі починається активне вироблення греліну. Ця речовина, які викликає прискорене старіння шкіри. Саме тому їсти треба маленькими порціями, але часто. Краще запланувати 5-6 прийомів їжі, більше схожих на перекушування, ніж наїдатися досхочу два-три рази на добу. Кожна людина може розробити індивідуальний графік харчування, подстроив його під своєю життєвий темп. Хоча оптимальним варіантом для всіх вважається дробове харчування, коли організм отримує свою порцію поживних речовин кожні три години. Тоді організм буде отримувати свою норму і при цьому травна система не почне працювати на знос.

Порада третя: відновлення водного балансу

Людина на 65-75% складається з води. Це загальновідомий факт, про який розповідають ще в школі. Вода також належить до групи основних компонентів харчування. В організмі вона виконує роль природного розчинника, який відповідає за транспортування речовин між окремими системами та органами. У тілі кожної людини функціонує складний механізм розподілу води.

Добова норма споживання води для дорослої людини становить 2,5-3 літра. Разом з їжею ми отримуємо приблизно 1 літр. Ще 1,5-2 літра необхідно добирати звичайної очищеної водою. Газована вода в цьому випадку не береться до уваги. Організм може нормально функціонувати тільки в тому випадку, якщо в ньому зберігається водний баланс. Якщо води не вистачає, то по складній системі повідомлення клітини передають екстрену звісточку в мозок з колективним вимогою поповнити запаси води, інакше почнеться масовий страйк. Мозку перетворює цей сигнал і у людини виникає бажання втамувати спрагу.

Хоча цей механізм рідко дає збої, людина не завжди правильно інтерпретує ці сигнали. Іноді замість втамування спраги людина починає тамувати голод. На жаль, ми не завжди забезпечуємо організм необхідною кількістю води. З віком в системі подачі сигналів про спрагу виникає все більше збоїв. Багато літніх людей не відчувають недоліки в рідини, хоча їх організми буквально кричать про повальної посухи.

Багато легковажно ігнорують ці сигнали через банальні причин (щоб зайвий раз не бігати в туалет), що може закінчитися вельми плачевно для організму. Досить часто в рідини обмежують себе і дорослі люди, у яких немає можливості перервати робочий процес і випити склянку води. Як результат, до вечора вони відчувають себе, як вичавлені лимони (а буквально так і є).

Порада четверта: рух

Рух життя. З цією тезою не посперечаєшся. Фізичні навантаження і рух — це дві обов'язкові умови, які необхідні для нормального функціонування організму. Багато людей нехтують спортом, використовуючи різні відмовки для виправдання власної ліні. Головна причина — це відсутність правильної мотивації. Щоб організм був у тонусі, людині достатньо витрачати 5-10 хвилин щодня на просту зарядку. Щоб займатися спортом було цікаво, потрібно правильно вибрати вид занять, і грамотно розподілити навантаження.

Якщо ви ненавидите бігати, то сідайте на велосипед або надягайте ковзани. Не потрібно займатися тим, до чого не лежить душа. Спорт — це не каторга, а задоволення. Щоб отримувати заряд бадьорості було ще приємніше, підберіть собі хорошу компанію. Якщо ви займаєтеся з кимось ще, то ваш партнер буде давати хороший стимул для подальших занять. Рух зміцнює наш організм, допомагає йому відбудовуватися, нарощувати м'язи, спалювати ненависні жирові відкладення і відточувати струнку фігуру. Фізичні навантаження благотворно впливають на психічний стан людини. Спорт може стати відмінним антидепресантом і здатний буквально витягти людину з апатії. Люди, які ведуть малорухливий спосіб життя гублять свій організм.

Вони постійно відчувають сонливість, швидше втомлюються, мучаться від головних болів, дратуються через дрібниці і переводять оточуючих нападами поганого настрою. М'язи без регулярних навантажень стають в'ялими, млявим, втрачають еластичність, а це робить прямий вплив і на інші органи. Життя без руху призводить до передчасного старіння. Якщо ви відмовляєтеся від спорту, то ризикуєте стати бурчати, дратівливим старим зі слабким тільцем і повним комплектом болячок вже після 30 років.

Порада п'ята: контроль над здоров'ям в різні періоди життя

Ми зробили величезний стрибок в області науки і техніки. У той час, як космічні кораблі борознять простори Всесвіту, на Землі адронний коллайдер розганяє протони і важкі іони, а в закритій лабораторії вже клонували овечку Доллі. Вчені вже встигли з вражаючою точністю розрахувати життєвий цикл людини від народження і до загибелі, тому його можна розділити на періоди.

Перший період починається в момент народження і завершується до 16 років. За цей час організм активно росте і розвивається. Багато хвороб організм перемагає з легкістю, захищаючись міцним імунітетом.

Ближче до 20 років організм людини припиняє рости. Окремі системи і органи завершують процеси свого формування. Перед нами молодий організм, який готовий вийти у велике життя. Період 20-30 років вважається другою молодістю. У цьому час організм вже не росте, але ще не старіє. Він перебуває в розквіті сил. Після 30-річного рубежу починається в'янення. Організм поступово зношується, в ньому запускаються неминучі процеси старіння.

Клітини більше не діляться так інтенсивно, імунітет ледь справляється під натиском захворювань, нам все складніше підтримувати себе в тонусі. Багато людей, ніколи не вникали в особливості дорослішання і старіння організму, тому вони дивуються з того, що відбувається з їхніми тілами після 40 років. Здавалося, що ще вчора кожна болячка була нісенітницею, а сьогодні звичайний грип призводить до фатальних наслідків.

Не можна забувати про те, що організм людини — це результат спільної діяльності «дружньо налаштованих» мікроорганізмів і бактерій. Вони і є наш імунітет. Насправді під час того ж грипу вболіваємо не ми, а колонії цих бактерій і мікроорганізмів. Вони не тільки повинні жити в ідеальних умовах, але і харчуватися якісними продуктами. Якщо годувати свій організм правильно, то крім енергії ділення клітин ми отримаємо ще й антиоксиданти. Це дозволить зміцнити імунну щит, продовжити період розквіту організму, підвищити якість життя і зустріти старість не в кволому тільці, змученому хворобами, а в сильному, пашить здоров'ям тілі.

Порада шоста: очищення

Ми регулярно приймаємо душ, миємо руки перед їжею, чистимо зуби і вмивалися, але організм потрібно утримувати в чистоті не тільки зовні. Шкідливі речовини потрапляють всередину тіла людини разом з їжею, водою і повітрям. Організм зустрічає непрошених гостей у всеозброєнні.

Він використовує весь арсенал доступних засобів для боротьби з токсичної агресією навколишнього середовища, але його сил не завжди достатньо. Якщо організм не може позбавитися від всіх шкідливих речовин самостійно, вони відкладаються в тканинах, органах, лімфі у вигляді шлаків. Навіть якщо ваша система працює, як годинник, цього недостатньо. Шлаки все одно продовжують накопичуватися, поки концентрація отрут в організмі не досягає критичної точки.

З цього моменту запускається процес гноблення життєво важливих функцій. Організм слабшає. Він стає ласою здобиччю для паразитів і шкідливих мікроорганізмів, які тепер тут відчувають себе, як вдома. Вони засмічують організм ще більше, і вибратися з цього стану самостійно стає ще складніше. Щоб розірвати це замкнене коло, потрібно вдатися до природних компонентів для очищення, які були придумані самою природою. Ваше завдання — навчитися правильно їх використовувати.

Порада сьома: відновлення

Нарешті ми дісталися до останнього етапу. Протягом життя людина може самостійно регулювати свої внутрішні процеси, надаючи на них безпосередній вплив. На жаль, бажання взяти ситуацію під контроль не завжди виникає своєчасно. Поки організм функціонує нормально, людина не замислюється над своїм здоров'ям. Думки про нього починають відвідувати тільки після того, як з'являються хвороби, стреси, втома, сонливість, починається передчасне старіння, а тіло стрімко покривається жировими складками.

Хоча картина виглядає гнітючою, не такий страшний чорт, як його малюють. Взяти себе в руки ніколи не пізно. Щоб змінити себе, потрібно змінити свій спосіб життя, відмовитися від згубних звичок, які підточували здоров'я роками, зайнятися спортом, переключитися на правильний режим харчування. Почніть з маленьких кроків і поступово переходите до кардинальних змін. Фахівці радять в першу чергу підвищити кількість споживаної води до норми.

Це дозволить прискорити процес обміну речовин і відновити роботу кишечника. Потім потрібно взятися за свій раціон. Переключитися на здорову їжу, збалансувати кількість споживаних вітамінів і мінералів. Потім потрібно скласти графік харчування і зайнятися спортом. Щоб відновити свій організм і нормалізувати його роботу, людина повинна навчитися розуміти своє тіло. Взяти здоров'я під контроль під силу кожному, тому і довга, щасливе життя — це реальність, а не мрія.

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий