Як вибрати колір фарби для стін

Як вибрати колір фарби для стін

Дуже часто буває, що один і той же колір різні люди бачать по-різному. Одна людина може сказати на колір, наприклад, блакитний, а другий назве його ж синім.

Причина полягає в сприйнятті кольору кожної людини. І це сприйняття залежить від багатьох факторів: фонового кольору, спектра випромінювання світла, специфічних властивостей очі людини.Тому, щоб у Вас не було непорозумінь при виборі відповідного кольору, ми підготували статтю, в якій пропонуємо кілька корисних порад з вибору фарби.

1. Менше варіантів — простіше вибрати

Сучасні виробники лакофарбових виробів можуть заколеровать фарбу в безліч різних кольорів. І з такого розмаїття дуже важко зробити потрібний вибір. Простіше зробити вибір з трьох або п'яти відтінків. Більшість торгових марок мають скорочений атлас своїх відтінків, пам'ятайте це і при виборі обов'язково скористайтеся ним.

2. Монітор змінює колір

При виборі кольору потрібно пам'ятати одне тонке відмінність, колір фарби, на моніторі і в рекламних буклетах буде відрізнятися від реального. Здійснювати підбір фарби потрібно тільки за допомогою спеціального каталогу, в якому зібрані зразки матеріалу, пофарбованого фарбою даного кольору.

3. Прислухайтеся до думки домашніх

Звичайно, ми намагаємося прислухатися до думки фахівця. Але, при ремонті квартири бажано донести до дизайнера свою думку. І навіть якщо Ви на початковому етапі схиляєтеся до запропонованого Вам дизайну, візьміть до уваги думку Ваших близьких людей. Пам'ятайте, що колір в першу чергу повинен бути комфортним для господаря будинку.

4. Будьте обережні з насиченими відтінками

При виборі кольору фарби з каталогу спробуйте уявити, як при цьому кольорі буде виглядати стіна. Фарби з насиченими відтінками можуть мати гарний вигляд у каталозі, але після фарбування стіни цей колір може викликати дискомфорт.

5. «Приміряйте» колір в реальних умовах

Якщо у Вас є можливість, то позичте віяло з квітами, для того, щоб поглянути на відтінок кольору, яким хочете пофарбувати стіну. Подивіться, як при цьому кольорі буде поєднуватися меблі, пограйте з освітленням в кімнаті і подивіться, як виглядатиме вибраний колір при різному освітленні.

6. Пробна викраски допоможе при виборі

Дотримуйтесь порад майстрів, вони завжди роблять пробну вифарбовування перед тим, як остаточно визначитися з кольором фарби. Краще замовити колеровку деяких мінімальних обсягів фарби тих відтінків, між якими Ви не можете вибрати. Нанесіть ці відтінки фарб на стіну квадратами площею приблизно один квадратний метр, це допоможе Вам відчути колір в кімнаті.

7. Остаточний колір фарби видно після повного висихання

Найголовніше пам'ятати той факт, що відтінки більшості фарб відображаються тільки після повного висихання фарби. Щоб побачити остаточний результат — потрібно набратися терпіння. При нормальних умовах водорозчинна фарба може сохнути 5 годин, а іноді доводиться чекати кілька днів.

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий