Як пофарбувати стелю без плям

Всі, хто намагався самостійно зробити ремонт в приміщенні, так чи інакше, стикалися з нерівномірною фарбуванням як стін, так і стелі. Як так могло статися, адже до підбору фарби та інструменту підійшов сумлінно, підготував поверхню, а в результаті — розлучення і плями. І навіть, якщо Ви відразу захочете нанести другий шар фарби, то, як правило, це проблеми не вирішить. Щоб уникнути цього, потрібно знати причину, чому з'являються плями при фарбуванні, як правильно фарбувати без розлучень і як виправити проблему, коли плями все-таки з'явилися.Причини появи плям при фарбуванні стелі Причин появи плям на стелі після фарбування дуже багато. Ми ж розберемо тільки найосновніші.

Перша причина появи плям. Фарба, якою Ви фарбуєте стелю, дуже густа. Проблема пов'язана з тим, що нормально розподілити густу фарбу трохи складніше, ніж звичайну. Головне не забути розвести фарбу до нанесення першого шару.

Як правило, більшість виробників фарб рекомендують розводити густу фарбу не більше ніж на 10%.

Буває, що на банку з фарбою написано, що фарба вже розлучена. Але краще перевірити перед фарбуванням. Інакше розлучення на стелі будуть неминучі.

Отже, якщо фарба, яку ви придбали, густа, рекомендуємо її розвести. Але тут теж не потрібно дуже сильно старатися — 10% води — це максимум. При розведенні фарби потрібно дивитися на консистенцію, що б фарба м'яко стікала з валика. Для першого нанесеного шару фарба може бути рідшою, ніж для другого.

Друга причина появи плям на стелі — це повільна робота. Як правило, якщо в момент фарбування фарба занадто швидко висихає, то Ви просто не будете встигати фарбувати кордон між зонами фарбування. В результаті чого в таких місцях будуть з'являтися смуги. Ці смуги будуть особливо добре помітні після висихання фарби. В даному випадку потрібно працювати більш активно, щоб фарба розкочувалася по стелі рівномірно, поки стелю ще мокрий.

Третя причина появи плям — це длінноворсний валик. При фарбуванні поверхонь є одне правило, гладкі поверхні потрібно фарбувати коротковорсне валиком.

Четверта причина появи плям — це звичайна «непрокраска». Як правило це відбувається з тієї причини, що перед тим як фарбувати, Ви не подбали про хороше освітлення і просто не помітили, що залишили непрокращенние зони.

П'ята причина — це неправильне нанесення фарби на стелю. Не рекомендується наносити фарбу на стелю суцільними смугами, так як на цих кордонах можуть залишитися лінії. Про те, як правильно фарбувати, ми розповімо трохи нижче.

Шоста причина — це погано підготовлена ​​поверхню. Погано підготовлена ​​поверхню — це одна з найпоширеніших причин появи плям. Відбувається це з тієї причини, що фарба підкреслює всі дефекти поверхні.

Основні причини появи плям на стелі ми вже перерахували, знання цих причин допоможе Вам уникнути помилок в майбутньому. Але як бути, коли стеля вже пофарбований, а на ньому проявилися плями, смуги і патьоки?

Як все виправити?

Єдине рішення — це шліфування всієї стелі поки поверхня не стане однорідною. Ви знімете тільки верхній шар фарби, тому пилу буде не багато. Шкірку необхідно вибирати щодо дрібну, а працювати необхідно акуратно, щоб не пошкодити шпаклівку.

Після цього необхідно протерти стелю вологою ганчіркою і провести огляд на предмет нерівностей, робити це варто при денному освітленні. Якщо стеля стала однорідним, його можна гарантувати, якщо немає, то скористайтеся фінішної шпаклівкою. Після її висихання знову приступайте до шліфування.

Наступний етап — це грунтування. Важливо придбати якісну ґрунтовку для фарбування. Гарантувати необхідно як мінімум 2 рази і кожен раз давати їй висохнути.

Якщо ваша стеля виглядає ідеально рівно і так само гладко, тільки тоді можна приступати до фарбування.

Увага: якщо база з розлученнями, нерівностями і плямами, то вона відразу ж проявиться після фарбування. Тому перед тим як фарбувати, варто переконатися в тому, що ваш стелю без дефектів.

Якщо вони є, то пройдіться ґрунтовкою ще раз.

Що робити з плямами старих патьоків на стелі? Для їх усунення використовують спеціальну обробку. Насамперед необхідно зачистити і помити їх, дочекавшись висихання, необхідно обробити біоцидним розчином і не змивати його. Після чого заґрунтувати блокує ґрунтовкою. Вона захистить від появи плям крізь шпаклівку.

Як фарбувати стелю без розводів і плям?

Для фарбування необхідно хороше освітлення, фарбування краще проводити при денному світлі. Перевіряти ж якість прокраски краще за допомогою спрямованого світла, використовуючи прожектор.

Для фарбування необхідна оптимальна вологість повітря в приміщенні, чим сухіше повітря — тим швидше сохне фарба.

Приміщення повинно бути максимально звільнена від зайвих предметів, так як працювати необхідно швидко.

Для фарбування краще використовувати валик з подовжувачем.

За необхідності фарбу потрібно розвести водою до рідкої консистенції.

Валик занадто сильно віджимати не слід, він повинен бути насичений, але, щоб з нього не текло. Використовуйте кюветку для рівномірного розподілу фарби.

Валик необхідно катати по поверхні, не притискайте його занадто сильно до поверхні. Фарба наноситься квадратами, особливо, якщо це приміщення велике. Фарбування проісзводіте W- образними рухами, рівномірно розподіляючи фарбу. Подовгу фарбувати одну ділянку не варто. Фарбувати, переконалися, що поверхня оброблена, і пішли далі фарбувати наступну ділянку. Межі квадратів фарбуються поки вони свіжі, завдяки цьому робота проходить безперервно і динамічно.

Після першого нанесеного шару фарби, необхідно оглянути стелю при яскравому світлі. Якщо ви виявили непрокраси, їх необхідно фарбувати поки поверхня волога. Якщо фарба лягла погано, спробуйте нанести другий шар.

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий