Як вибрати фарбу для стелі

Фарбування стелі є дуже серйозним питанням, і підійти до нього потрібно ретельно. Головне в цьому — правильно вибрати фарбу для стелі. З чого почати вибір? Слід його почати з визначення характеристик, якими буде володіти стелю після фарбування. Яким повинен бути стеля після фарбування? Матова фарба сховає нерівності і різні недоробки на поверхні, тому матова і Глубокоматовая фарба є найпопулярнішою для фарбування стель. Також матові фарби з часом не жовтіє. Глянцеві фарби вважаються більш стійкими до вологого прибирання. У глянсових фарб є істотний недолік: він показує всі вади поверхні в той час, як матові фарби їх приховують.Для стель можна використовувати миючі, антибактеріальні, що самоочищаються, з ефектом мінеральної поверхні або побілки, блискучі і глянцеві і інші. Хороша фарба для стелі має хорошу покриваність.

Найпопулярнішими для фарбування стель є водоемульсійні фарби на основі води. У таких покриттів маса переваг перед іншими видами фарб. Вони практично не мають запаху, нетоксичні, відносно швидко висихають. Водоемульсійні фарби створюють на стелі міцне покриття.

Силікатні фарби для стель відносно дешеві, виготовляються вони на основі рідкого скла. Серед їх властивостей є такі: паропроникність, нестійкість до води і миття, нестійкість до стирання, відносна недовговічність. Вони не підходять для тих приміщеннях, в яких планується миття стель в майбутньому.

Мінеральні фарби для стель виготовляються на основі цементу або гашеного вапна. Фарбування стелі даними покриттям дуже схожа зі звичайною побілкою. Це відносно недороге рішення для обробки стель. Правда, таке покриття має обмежений термін експлуатації.

Фарби для стель на основі ПВА також можна використовувати для побілки стель. Це також бюджетний варіант.

Такі фарби мають невисоку стійкість до стирання, тому фарбувати стіни ними не рекомендується. Фарби для стель на основі ПВА є також і нестійкими до води і вологого прибирання. Бризки води на стелі при

висиханні залишать неприємні розлучення. Колеруются такі покриття тільки в світлі тони. Слід також зазначити, що такі фарби не колеруются на сучасних цифрових колеровочних машинах, тому відтінок доведеться підбирати виключно вручну. Поливинилацетатні фарби для стель можуть підійти лише для сухих приміщень.

Акрилові фарби за ціною дорожче щодо інших видів фарб. У них є безліч переваг перед іншими фарбами: вони мають високу стійкість до вологого прибирання і стирання. Акрилова фарба робить поверхню матовою. Між собою акрилові фарби відрізняються такими властивостями, як: покриваність, міцність, зносостійкість. Ці властивості трохи відрізняються у різних видів акрилових фарб. При виборі відповідного покриття слід звернути на це увагу.

Фарби на латексній основі можуть покрити поверхню з різною фактурою. Таким покриттям можна навіть обробляти стелі поверх текстурних шпалер або фактурної штукатурки. Латексні фарби бувають матовими і глянсовими, мають наступні властивості: міцність, стійкість до стирання. Число в назві на упаковці говорить про ступінь блиску фарби. Чим воно вище, тим більше глянсова поверхня буде у стелі після фарбування.

Фарби з добавкою силікону можуть містити також в своєму складі акрил. Наприклад, акрило-силіконові покриття є найдорожчими з усіх водоемульсійних типів. Варто відзначити переваги таких фарб: висока стійкість до факторів навколишнього середовища, висока стійкість до стирання і вологого прибирання, довговічність.
Знаючи характеристики і властивості різних типів фарби, можна правильно підібрати покриття для стелі різних типів приміщень. Наприклад, для стелі в кухні добре підходить фарба на акрило-силіконовій основі.

Силіконова фарба водоемульсійна типу підходить як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Для ванних кімнат добре підходять латексні водоемульсійні покриття.

Тепер ви знаєте, як підібрати фарбу для стелі.

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий