Як правильно фарбувати стіни валиком

Для того, щоб правильно і якісно пофарбувати стіни за допомогою малярного валика, потрібно знати правила і технології нанесення фарби за допомогою даного інструменту.

Ретельно підготовлені поверхні повинні бути попередньо вирівняні, а також прошпаклёвани і прогрунтовані. Також поверхні повинні бути чистими і сухими. Після виконання всіх обов'язкових попередніх робіт можна братися за фарбування стін.Спочатку за технологією потрібно за допомогою кисті або кутового валика фарбувати кути. Потім пензликом фарбувати верхні і нижні межі стіни зі стелею і підлогою. Після цих процедур можна фарбувати основну частину стіни за допомогою малярного валика.

Для фарбування більших поверхонь використовують валики шириною 250 мм, рами і вузькі ділянки поверхні фарбуються за допомогою вузьких валиків шириною 30 мм. Також при бажанні і необхідності, звичайно ж, можна використовувати і інші розміру даного типу малярних інструментів.
Типи валів для фарбування

Поролонові валики можуть застосовуватися при нанесенні на поверхні лаків, грунтовок, а також водно-дисперсійних фарб. А ось емульсійні покриття наносити таким валиком не рекомендується.
Валики з коротким ворсом (або велюрові) можна використовувати для роботи з олійними фарбами і емульсіями. Виходить на поверхні, але такий валик мало вбирає в себе фарби.

Хутряні шубки з натурального (овчини) або штучного хутра застосовують для нанесення масляних фарб і емалей. З таких валиків може випадати ворс і прилипати на фарбу, тому слід уважно стежити за ним при фарбуванні.
Нитяні валики зовні дуже схожі на махрові рушники. З таких валиків не випадають ворс, вони дуже легко миються і досить довговічні при правильному догляді.
Як правильно наносити фарбу на стіни валиком

Фарбу спочатку потрібно добре перемішати. Потім налити фарбу в спеціальну кюветку для валика, змочити валик у фарбі, видалити надлишки, розподіливши фарбу рівномірно по шубці валика (фарба не повинна ні в якому разі з нього стікати). Фарбувати починати стіни потрібно з верхнього кута, акуратними рухами зверху вниз. Необхідно акуратно розкатати фарбу по поверхні стіни у формі квадрата до повного закінчення фарби на валику. Можна проводити спочатку валиком зверху вниз, потім наносити фарбу горизонтальними і потім знову вертикальними рухами.

Фарбувати можна в два шари, певними ділянками, наприклад, квадратами. Потрібно стежити за тим, щоб на стіні не було видимих ​​переходів етапів фарбування, кордону потрібно вчасно фарбувати однаковим шаром фарби, поки фарба ще не підсохла. Переконайтеся, що немає патьоків фарби і не профарбованих місць на стіні. Перевіряти якість забарвлення потрібно відразу ж під час роботи, поки є можливість швидко і легко виправити недоліки і похибки.

Після фарбування добре промийте валик, адже його можна використовувати і в наступний раз при фарбуванні стін або стель в приміщенні.

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий