Фарба для фарбування стін на кухні

Кухня — особливе місце в кожному будинку. Від мікроклімату цього приміщення залежить не тільки якість приготування їжі, але і настрій домочадців. Розмірковуючи над дизайном кухні, ми замислюємося не тільки про те, як стильно, красиво і модно перетворити її простір, нам хочеться зберегти отриманий результат на довгі роки. Провести ремонт кухні за принципом «практично, красиво, довговічно» можна за допомогою фарбування стін. Головне — правильно вибрати фарбу.

Основні критерії вибору фарби для стін на кухні

Фарбування має ряд істотних переваг на ряду зі звичною нам обробкою стін шпалерами або плиткою. Цей процес менш трудомісткий і не забере багато часу. З фарбуванням стін в будинку легко впорається самому, чого не скажеш про інших видах обробки: якщо шпалери ще можна ризикнути поклеїти своїми силами, то з плиткою без спеціальних навичок цей номер не пройде. До того ж, приївся інтер'єр легко дріботати за допомогою валика і баночки фарби всього за пару годин.
При невеликій площі кухні її інтер'єр рекомендують оформляти у світлих, пастельних тонах, щоб візуально збільшити простір.

великих кухнях можна використовувати на різних стінах різні відтінки або навіть поєднання кольорів. Цей нехитрий спосіб допоможе візуально зменшити кімнату і додасть їй затишок. Крім кольору важливу роль у формуванні інтер'єру грає ступінь блиску фарби. Матова поверхня дарує відчуття гармонії і спокою, а при попаданні на неї денного світла здатна приховувати невеликі вади підкладки. Якщо кухня активно експлуатується на протязі всього дня, то для стін краще вибрати напівматову або напівглянсову фарбу. Її легкий блиск пожвавить обстановку і змусить колір заграти.

Але не варто забувати, що кухня — не тільки місце приготування ранкової кави і вечірніх посиденьок. Умови на активно використовується кухні можна прирівняти до екстремальних. Високий рівень вологості і перепади температури — невід'ємні атрибути сучасної кухні. В ході експлуатації приміщення на поверхні стін можуть з'явитися жирні, важкозмивні плями, грибок або навіть цвіль.

Таким чином, оптимальна фарба для кухні повинна володіти рядом показників: волого-і термостійкістю, довговічністю, стійкістю до миття і будь-яким видам чищення, а також виконувати естетичну функцію.
Більшість споживачів віддають перевагу акрилових фарб для кухні. Цей різновид водно-дисперсійних фарб володіє багатою палітрою кольорів, прекрасно колеруется, легко наноситься і швидко сохне. Цей вид декоративного покриття довговічний, екологічний, без різкого запаху, відрізняється чудовою вологостійкість і високими показниками праропроніцаемості. Стіни, оброблені акриловою фарбою, можна мити до 5 тисяч разів.

Не менш популярні й водоемульсійні фарби для стін і стель. Як і акрилові, ці інтер'єрні фарби мають високу швидкість висихання, що не видають неприємного запаху, не викликають алергії, досить довговічні і добре поєднуються.

Єдине «але» в питанні застосування для кухні — пофарбована водоемульсійною фарбою поверхня стійка хіба що до сухого стирання, тобто ніякого миття.

Для обробки кухні з підвищеним рівнем вологості краще використовувати латексну фарбу. У більшості випадків, цей вид лакофарбового покриття містить протівоплесневий компонент для додаткового захисту основ стін і стель. Вони еластичні, термо- і зносостійкі, після висихання утворюють на поверхні особливу плівку, яка, крім високої міцності, володіє водовідштовхувальними здібностями і стійка до миття. Серйозні мінус — фарби токсичні, тому на період висихання краще покинути квартиру.

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий