Як вибрати фарбу по дереву для зовнішніх робіт

ЧЕМ МОЖНО СНЯТЬ СТАРУЮ КРАСКУ СО СТЕН

Популярність будівництва екологічно чистих дерев'яних будинків набирає обертів з кожним роком. Деревина сама по собі є чудовим «дихаючим» будматеріалом високої міцності, якби не одне «але». Зводячи дерев'яні конструкції, слід пам'ятати про те, що в недалекому майбутньому Вам неминуче доведеться зіткнутися з низкою проблем. Необроблена дерев'яна поверхню в процесі висихання деформується і розтріскується, при значному намоканні може розбухнути, а при тривалому впливі вологи — і зовсім згнити.Деревина більше за інших фасадних матеріалів схильна до ураження грибками, цвіллю і комахами. Всі ці фактори потрібно враховувати при виборі фарби для зовнішніх робіт. Правильно обрана фасадна фарба по дереву не тільки перетворить екстер'єр Вашої оселі, допоможе захистити його конструкцію від несприятливого атмосферного впливу, а й значно заощадить Ваш час і гроші на повторне фарбування.

Всі фарби по дереву для зовнішніх робіт можна умовно розділити на кілька підвидів, виходячи з їх складу та функціональності. Виділяють три основні групи фасадних фарб: алкідні, акрилові, гумові (поліуретанові) і масляні.

Безперечним світовим лідером серед непрозорих лакофарбових покриттів для дерев'яних фасадів залишаються акрилові фарби. Висока функціональність і популярність даного різновиду фарб обумовлена ​​їхнім складом, який являє собою суміш води і акрилатів. Звідси відсутність специфічного запаху, екологічність, пожежна безпека, паропроникність і рекордний серед всіх видів фарб термін висихання. Акрилові фарби по дереву можна розбавляти водою до потрібної консистенції, вони без праці видаляються з інструментів, але при цьому забезпечують довговічність експлуатації обробленої поверхні, не тьмяніють з часом, волого-і термостійкий, легко наносяться. Перед нанесенням акрилової фарби рекомендують обробити дерев'яну поверхню спеціальною грунтовкою для захисту фасаду від цвілі і грибка.

Алкідні фарби не менш популярні серед споживачів в основному за рахунок доступної ціни. Вони славляться винятковою міцністю і чудовими водовідштовхувальними здібностями. Завдяки додаванню до складу фарби антигрибкових компонентів, при роботі з цим декоративним покриттям зовсім не обов'язково додатково обробляти поверхню спеціальними розчинами. Єдиний мінус — масляні фарби токсичні і менш довговічні, в порівнянні з акриловими. Вони ідеально підходять для найбільш схильних до дії вологи елементів екстер'єру: віконних рам, дверей і порогів.

Не менш токсичними є і гумові (поліуретанові) фарби. Відмінною рисою цього покриття визнано вважати еластичність і підвищену зносостійкість. Вони термостійкий і широко застосовуються для фарбування підлогових покриттів веранд і відкритих терас.

На сьогоднішній день олійні фарби по дереву для зовнішніх робіт застосовують все рідше. Виготовляють цей вид фарб на основі оліфи, вони токсичні, довго сохнуть (не менш доби), а при недбалому фарбуванні на поверхні залишаються патьоки. До того ж, слід враховувати, що, якщо Ви вирішили покрити елемент фасаду або весь фасад олійною фарбою, підфарбовувати або перефарбовувати згодом доведеться цим же видом фарби, так як інші лакофарбові покриття на неї не лягають.

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий