"Дніпро " — " Шахтар " 3:1 . падіння Олімпу

Головний арбітр: Жабченко А.С. (Сімферополь )

«Дніпро» ( Дніпропетровськ) — « Шахтар» ( Донецьк) 3:1

Голи: Зозуля 48 , Зозуля 64 , Селезньов 73 ( пен. ) — Кучер 90 +1

«Дніпро» : Бойко , Матеус , Федецький , Ротань (Кравченко 87 ) , Зозуля ( Шахов 84 ) , Стрініч , Чеберячко , Селезньов ( Кулаков 79 ) , Коноплянка , Канкава , Мазух

«Шахтар»: Пятов , Ракицький , Срна , Тейшейра , Тайсон , Коста ( Фред 74 ) , Шевчук , Едуардо ( Фернандо 53 ) , Адріано , Степаненко , Кучер

Попередження: Канкава 25 , Селезньов 33 , Зозуля 44 , Федецький 50 , Ротань 68 — Степаненко 24 , Кучер 50 , Ракицький 62 , Тайсон 75 , Шевчук 87

У центральній грі 7 — го туру чемпіонату України «Дніпро » приймав чемпіона і лідера нинішньої гонки — донецький « Шахтар». Сезон тільки почався , для «Дніпра » донеччани були першими топ — суперниками , але у стартових турах підопічні Хуанде Рамоса вже встигли втратити 5 важливих очок , поступившись вдома «Зорі» і зігравши внічию в минулому турі в Севастополі з однойменним клубом . Що і говорити , жодного із суперників не можна зарахувати до найсильнішим опонентам , але дефіцит вже відчутний . І навіть після сьогоднішньої перемоги над « Шахтарем » цей дефіцит повністю не відіграно .

Якщо для дніпрян поточна гра була першим серйозним випробуванням у новому чемпіонаті , то для «Шахтаря » — другий. Гірники вже встигли помірятися силами з київським « Динамо» , яке обіграли , нехай і не без питань , але з хорошим рахунком 3:1. Зате «Дніпро» , на відміну від суперників , встиг дебютувати в єврокубках. У минулий четвер дніпряни екзаменували в Естонії місцевий « Нимме » , який у гостях повалили більш ніж впевнено — ті ж 3:1. І витратили на цю перемогу рівно стільки зусиль, скільки потрібно . Для кого з суперників це плюс — питання. З одного боку « Дніпро » отримав додатковий досвід , та ще європейського рівня , де слабких суперників просто не буває. З іншого — у команди Хуанде Рамоса було два з половиною дні на відновлення та підготовку до найважливішої гри чемпіонату України . У той час як «Шахтар» мав цілий тиждень у запасі.

Гра проходила в низку свят . Ще вчора вся країна відзначала двадцять другого День Незалежності , а вже в день гри був інший свято — День шахтаря. До речі , гості вийшли на гру з вітальним написом на грудях. І перемогти сьогодні було, можна сказати , справою честі для кожної з протиборчих команд.

У «Дніпра » до звітній грі відновилися хорватські легіонери Іван Стрініч та Нікола Калініч . Перший з них вийшов проти « Шахтаря» на звичному лівому фланзі оборони , а другий — в запасі . Взагалі , Хуанде Рамос виставив на гру атакуючий склад . Так , в основі опинилися відразу троє атакуючих гравців — Селезньов , Зозуля та Матеус . Правда , бразилець грав на правому фланзі півзахисту. Можна сказати , що господарі поля виставили найоптимальніший свій склад на гру. Але досить оптимістичний . Найгучніший трансфер «Дніпра » цього літа португалець Бруно Гама , що прийшов з іспанського « Депортіво» , знову , як і в Таллінні , у грі Ліги Європи проти « Калью » , залишився поза заявкою команди. Поза грою виявилися й травмовані бразильці — Джуліано , який забив один з голів у ворота « Калью » , та захисник Дуглас .

Мірча Луческу також особливих проблем зі складом не мав. А тому міг вибирати кращих з кращих. Воротарська позиція і оборона традиційно у румунського фахівця складається з українців , розбавлена ​​хорватським капітаном Даріо Срною . А ось в атаці — бразильська колонія . Втім , тут також все звично .

У «Дніпрі» всі розуміли , що протиставити « Шахтареві » можна тільки цілковиту самовіддачу , настрій і бажання боротьби за кожен м'яч і в кожному ігровому епізоді . Як це було восени минулого року , коли ми таким чином обігравали тут « Металіст» , грізних суперників у Лізі Європи , і багатьох інших. З таким настроєм , Слава Богу , дніпряни і вийшли на найважливішу гру. І такий настрій , безсумнівно , допоміг команді господарів дуже пристойно виглядати як мінімум в першому таймі цього матчу , по ходу якого команда господарів мала перевагу над маститим суперником.

Перед початком гри вболівальники на стадіоні вивісили банер: « Україна — чесного чемпіона ». А сама гра почалася досить стрімко . Вже на 4-ій хвилині « Дніпро » зобов'язаний був відкривати рахунок у матчі. Подачу з правого флангу в гол не трансформував Роман Зозуля : його удар головою з лінії воротарського припав зовсім поруч зі штангою . А адже П'ятов вже нічим не міг допомогти своїй команді ... Дуже швидко Роман міг привітати гостей зі святом. «Дніпро» продовжив грати агресивно. І вже до 11-ої хвилині суддя матчу мав підстави пред'явити гравцям «Шахтаря » попередження , але притримав картки в кишені. Зате в середині тайму Жабченко визнав за необхідне зупинити низку порушень з обох сторін , видавши попередження Канкаві , Степаненко і трохи пізніше Селезньову .

«Шахтар » відповідав , як правило , фланговими проходами і наступними небезпечними прострілами . На 18- ій хвилині Шевчук прострілив з лівого краю і Едуардо намагався п'ятою переправити м'яч у ворота , однак Бойко на цей фінт не піддався . Далі було два небезпечних моменти у господарів , які цього року відзначають одразу дві знаменні дати в своїй історії — 30-річчя першого в історії клубу чемпіонства у першості СРСР , здобуте в 1983-му , і 25 -ти — річчя повторення цього досягнення в 1988 -му. До речі , до цих дат в місті на бульварі імені легендарного тренера команди Євгена Кучеревського буде встановлена ​​тура , що є символом клубу довгі роки.

На 26- ій хвилині гри хороша атака вдалася «Дніпру» , але Зозуля , пробиваючи із забійної позиції , зробив це не сильно і до того ж м'яч зрізався у нього з ноги . Одним словом — слабо і не точно. В одній з наступних атак Селезньов прорвався по центру воріт , але із завершальним сильним акцентованим ударом у нього також справа не склалося , і Пятов легко заволодів футбольним снарядом . Через хвилину гості створили , мабуть , свій найнебезпечніший момент у першій половині матчу , але Кучер пробив поруч зі створом воріт. Ще через 60 секунд Коноплянка небезпечно бив штрафний удар , але і в цьому випадку круглий не догодив навіть у отмеренное відстань . Цю колекцію небезпечних ситуацій завершив Зозуля , який , подібно Селезньову , пробив по центру воріт , але не в ціль .

Так , непомітно , перший тайм підійшов до свого завершення. Підводячи його підсумки , не можна не відзначити , що господарі поля налаштувалися на битву з максимальною віддачею. І установку на гру поки виконують справно . Що до гри, то вона пройшла з невеликою , але перевагою дніпрян , які і м'яч більше контролювали , і моментів небезпечних біля воріт суперника не в приклад більше створили .

На другий тайм команди вийшли без змін у складах . Зате баланс на полі порушений був майже одночасно зі свистком арбітра про початок другої 45- ти хвилинки . «Дніпро » провів швидку атаку по лівому флангу . Коноплянка зробив навіс на лінію воротарського майданчика , де Зозуля , вигравши позицію у захисника «Шахтаря » , ударом головою переправив сферу в сітку. Ось , що не вийшло у Романа на початку першого тайму , цілком вдалося в дебюті другої його частини , після антракту . 1:0 — чудовий старт!

Подвоїти перевагу мав відмінний шанс той же Роман Зозуля , але , втікши один на один з Пятовим з самого центру поля після грубої помилки всій захисту гірників , не зумів переграти кіпера збірної України . Таке відчуття , що нападнику « Дніпра» не вистачило сил на завершальний удар. Тут же «Шахтар » влаштував справжню облогу воріт господарів поля , коли м'яч протягом хвилин 3-5 не виходив межі дніпровської половини поля. Але нічого винести для себе з цієї облоги гірники не зуміли. У теж час «Дніпро» на 63-ій хвилині забив вдруге. Ротань навісив з лівого флангу зі штрафного , а Роман Зозуля , втікши за спину Кучера , точно пробив з лінії воротарського головою в ближній кут — 2:0 !

« Шахтар» знову підібгав «Дніпро» , але знову крім флангових навісів — прострілів , безпечних для воріт Бойка , нічого створити не зумів. А ось господарі на 73-ій хвилині буквально шокували не тільки весь « Шахтар» , а й , напевно, всіх футбольних уболівальників і фахівців України , забивши третій м'яч. Дніпряни провели відмінну контратаку , але Канкава не зміг видати точну передачу на партнерів , які відкривалися і справа і зліва від одного із стрижневих гравців нинішнього « Дніпра». Але після того , як м'яч був повернений в штрафну гостей , і за нього боролися Шевчук та Матеус , перший відверто штовхнув чарівника м'яча в спину — чистий пенальті , який з другої спроби реалізував Євген Селезньов — 3:0. Шок !

Іншого слова не підбереш . Гості просто в шоці. Начебто «Шахтарю» потрібно атакувати , але зробити що-небудь конструктивне гості вже просто не в змозі. Напівмоменти були у Луїса Адріано і Тейшейри , але в обох випадках Бойко зіграв вище всяких похвал. У «Дніпра » міг забивати Артем Федецький , Матеус , якому асистував Зозуля. Після цього моменту Роман був замінений , а стадіон ще кілька хвилин скандував його прізвище ! Але все це вже було не важливим — адже було зрозуміло , що «Дніпро» нарешті показав гру екстра -класу і нарешті обіграв « Шахтар» , змусивши гірників вперше в цьому сезоні капітулювати. Але м'яч престижу гості все ж забили. На першій компенсованій хвилині Срна навісив зі штрафного , а Кучер точно пробив головою з кількох метрів. Бойко міг врятувати команду і в цьому моменті , але м'яч , вдарившись об перекладину , все ж влетів за лінію дніпровських воріт. На більше у команд не вистачило часу.

Фінальний свисток Анатолія Жабченко зафіксував впевнену перемогу «Дніпра » ! Першу для команди в протистояннях з донеччанами за останні 6 років. Тоді в Донецьку , підопічні , в той час Олега Протасова , здобули перемогу з рахунком 3:2. З тих пір в 13 іграх дніпряни не могли тріумфувати , і ось — чудовий успіх!

Що ж, тепер « Дніпро » чекає матч-відповідь Ліги Європи з « Калью » , а вже в наступні вихідні найважливіший вояж до Києва до місцевого «Динамо». Сподіваємося , такому ж успішному , як і поточний поєдинок !