Фінансувати українське кіно будуть за рахунок масових показів

Думаю не відкрию вам секрет , що українська кінокультурі і конопрокат вмирають ... В Україні знищена діяльність по показу фільмів. Повинен бути якийсь критичний поріг чисельності аудиторії.

Ми говоримо про кількість екранів , залів. Так от , в Україні — 400 залів , а в Росії — 3200 , у Франції — 5500 , в США — 40 000 екранів . Зрозуміло , що в Росії більше населення , але всього лише втричі , а екранів , виходить , більше у 8 разів. Цим і забезпечується масовість кіно. Сьогодні , навіть провівши геніальний вітчизняний фільм складно буде вплинути на уми національної аудиторії.При чому з наших 400 залів тільки 200 пристосовані для показу в цифровому форматі . А до кінця року фільми перестануть виробляти на плівці. Компанії , які випускали плівку , заявили , що припиняють її виробництво.

Технологічна революція вже відбулася . Перехід на « цифру » робить зйомку та показ фільму досконалими , недорогими , ефективними. Так , в торгових центрах будують мультиплекси з цифровими залами , але навіть там ще залишилися плівкові проектори. А переобладнання залу — дуже серйозна сума для кінотеатру , порядку 100 000 доларів.

Тому є ініціатива запровадити податок на показ кіно , кошти від якого планують направляти на розвиток національного кінематографа. Щоквартальний збір стягуватимуть з демонстраторів , дистриб'юторів і прокатників фільмів у розмірі 5 % від їх валового доходу , з операторів і провайдерів телекомунікацій — у розмірі 2%.

За підрахунками уряду , щорічно сума цих відрахувань складе 100 млн грн. Натомість планується скасувати держмито на кіноматеріали .

Нещодавно дізнався , що в держбюджеті України на розвиток національного кіно на нинішній рік закладено на 20 млн менше , ніж торік . У 2012 році в Україні було завершено виробництво 11 ігрових фільмів , 32 неігрових і 37 анімаційних . А ви давно бачили український фільм у прокаті ?
источник hochu.ua

Sabibon - самое интересное в интернете

Оставить комментарий